top of page
"Złota Wieża"

26 kwietnia 2013

Dziś nasi zawodnicy (Adam Krzos, Jakub Kaczmarczyk, Maciej Herbut, Aleksandra Kozaczko) będą reprezentować drużynę LZS Lubin w Drużynowych Finałach Dolnośląskich "Złota Wieża", które są organizowane przez LZS we Wrocławiu. Zawody trwają od dzisiaj do niedzieli, tempo P'30, systemem kołowym. Życzymy naszym reprezentantom powodzenia i samych matów!

I Turniej Wiosenny
21 kwietnia 2013
Właśnie zakończył się I Turniej Wiosenny. Po dziewięciu rundach w tempie P'15 pierwsze miejsca przedstawiają się następująco:
Klasyfikacja ogólna:     1. Barabasz Marian 8,5 pkt;  2. Goluch Piotr 7,5 pkt;  3. Radzicki Wiesław 6 pkt; 4. Jankowiak Tomasz 6 pkt; 5. Kanclerz Bartłomiej 6 pkt; 6. Walada Mariusz 6 pkt; 7. Krzos Adam 6 pkt.  Juniorzy:   1. Jankowiak Tomasz 6 pkt; 2. Dryja Szymon 5 pkt; 3. Jakubowski Wojciech 5 pkt. Najlepsza juniorka: Ewa Włodarska 4 pkt.  Najstarszy zawodnik: Józef Furmańczyk 4 pkt. Gratulujemy wszystkim uczestnikom woli walki i zapraszamy na kolejne turnieje! :) Pełne wyniki TUTAJ

​Polkowic ciąg dalszy
18 kwietnia 2013
W dniu 13 kwietnia odbył się II turniej z cyklu Grand Prix Polkowic. Zawody tym razem były rozgrywane w Polkowickim Centrum Animacji, wedle dewizy GP (turnieje w różnych częściach Polkowic). Sędzią głównym turnieju był nasz zawodnik, Kuba Kaczmarczyk. Nasi reprezentanci pokazali ambicję i walczyli do końca. Praktycznie wszyscy zawodnicy Miedzianego Skoczka zajęli miejsca w czołowej 10! Fantastyczną formę pokazał Adam Krzos, który zajął II miejsce! Oby tak dalej! Serwis turniejowy TUTAJ
.

Wiosna, ach to ty!

10 kwietnia 2013

Od przyszłego tygodnia ciemne chmury i niskie temperatury mają opuścić nasze regiony, a na ich miejscu pojawi się regularna wiosna z przyjemnym słoneczkiem. W związku z taką piękną aurą serdecznie wszystkich zapraszamy na Turniej Wiosenny, który odbędzie się 21 kwietnia. Więcej informacji w zakładce turniejowej oraz na facebooku.

Już wszystko wiemy!

Zakończyły się ostre zmagania pretendentów, które trzymały nas w napięciu niemal do ostatniej rundy. Zobacz jak się rozstrzygnęły właśnie TUTAJ.

Wesołych świąt wielkanocnych życzy Klub Szachowy MDK Miedziany Skoczek Lubin!
Grand Prix Polkowic

16 marca 2013

W dniu 16 marca 2013 w Aqua Hotel w Polkowicach odbył się pierwszy turniej

z cyklu Grand Prix Polkowic w szachach. Zawody były organizowane przez tutejsze stowarzyszenie TMS "64". Mimo, iż turniej odbywał się w Polkowicach, obfitował w mocne lubińskie akcenty. Zagrało w nim aż 5 zawodników MDK Miedziany Skoczek Lubin: Jakub Kaczmarczyk, Adam Krzos, Mariusz Walada, Józef Furmańczyk i Kornel Skąpski. Kuba był sędzią pomocniczym turnieju wraz z Ireneuszem Jankowiakiem, a Adam zajął III miejsce! Gratulacje!

​Szczegóły w​ serwisie turniejowym.​

Nasi na Turnieju Zimowym w Polonii

2-7 luty 2013

W czasie ferii zimowych dwójka naszych zawodników, Jakub Kaczmarczyk i Tomasz Ilnicki uczestniczyła w Zimowych Turniejach Polonii Wrocław, rozgrywanych w stolicy Dolnego Śląska. W turnieju szachów szybkich tempem 10' + 4'' na ruch, na dystansie

9 rund, Kuba zajął 18 miejsce ogólnie oraz 1 miejsce w klasyfikacji do 1600 ELO,

a Tomek uplasował się tuż za nim. Zaś od 4 do 7 lutego nasi zawodnicy rywalizowali

w turnieju szachów klasycznych, rozgrywanym tempem 60'+ 30'' na ruch, na dystansie

9 rund.W grupie "B" Kuba zajął 9 miejsce, zdobywając 5 pkt., a Tomek 18 miejsce, zyskując 4,5 pkt. i jednocześnie wyrabiając brakującą częściówkę do ELO, dzięki której zadebiutował na marcowej liście rankingowej z rankingiem 1399. Nasi szachiści pokazali równy poziom gry oraz postępy, które były widoczne zwłaszcza u Tomka.  Gratulujemy i czekamy na dalsze sukcesy!​ Serwisy turniejowe:​ szachy szybkie, szachy klasyczne.

Zmagania w Ścinawie

3 luty 2013

W Centrum Turystyki i Kultury w Ścinawie odbył się Turniej Szachowy o Puchar Burmistrza Ścinawy. W turnieju udział wzięła rekordowa liczba zawodników

z miasta i gminy Ścinawa, Lubina oraz Legnicy. Prym w tym turnieju wiedli zawodnicy MDK Miedziany Skoczek Lubin. Dwa pierwsze miejsca w kategorii seniorów zajęli odpowiednio Adam Krzos i Mariusz Walada! III miejsce zajął ścinawianin Wiesław Baran. Mariusz był przy okazji głównym sędzią zawodów, a arbitrami pomocniczymi byli Robert Rozkrut z Wołowa i wspomniany wcześniej p. Baran. Gratulacje!